Zgłaszanie awarii

Telefon całodobowy

41 311 57 94

Załatw sprawę

Godziny otwarcia biura

Poniedziałek - Piątek

od 7.00 do 15.00

Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2022    |    Imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Od stycznia 2022 roku ulega modyfikacji wprowadzony od stycznia 2021 roku sposób rozliczania odbiorców gospodarstw domowych wykorzystujących wodę do celów socjalno-bytowych gospodarstwa domowego ze świadczonych przez PUK Bodzentyn Sp. z o.o. usług dostarczania wody i odprowadzania ścieków. Od ww. czasu płatności z wystawianych faktur będą rozkładane na dwie części (nie na trzy, jak to miało miejsce w 2021 roku), przy czym pierwsza część kwoty z faktury płatna będzie w terminie nie krótszym niż 14 dni od daty wystawienia faktury lub jej dostarczenia w inny sposób, a druga część – w terminie o miesiąc późniejszym.

Na przykład wystawiona (i dostarczona) w dniu 18 stycznia 2022 r. przez PUK Bodzentyn Sp. z o.o. faktura opiewająca na kwotę 90 zł, płatna będzie przez gospodarstwo domowe w następujących terminach i kwotach: do 1 lutego 2022 r. – 45 zł i do 1 marca 2022 r. – 45 zł.

Wprowadzony w 2021 roku system rozliczeń nie sprawdził się w bezpośrednim zastosowaniu. Podział faktury na trzy części z terminami płatności wydłużonymi:  o miesiąc – drugiej części i o kolejny miesiąc – trzeciej części, powodował nakładanie się ostatniego terminu płatności z jednego odczytu z pierwszym terminem płatności z kolejnego odczytu, co sprawiało, że faktury stawały się niezrozumiałe dla mieszkańców. Zastosowany system implikował także problemy przy płatnościach w banku. Większość odbiorców usług opłacała jednorazowo całą kwotę wynikającą z faktury. Mając na uwadze obciążenia finansowe wynikające z ogólnej trudnej sytuacji gospodarczej, podjęta została decyzja o możliwości dokonywania płatności za fakturę z tytułu usług dostarczania wody i odprowadzania ścieków w dwóch częściach.

Przypominamy, że powyższe rozłożenie na części płatności należnych od odbiorców z tytułu świadczonych przez PUK Bodzentyn Sp. z o.o. usług dostarczania wody i odprowadzania ścieków dotyczy wyłącznie gospodarstw domowych wykorzystujących wodę do celów socjalno-bytowych gospodarstwa domowego. Gospodarstwa domowe, w których prowadzona jest jednocześnie działalność gospodarcza i usługi dostarczania wody i odprowadzania ścieków z tej działalności rozliczane są  z wodomierza głównego gospodarstwa domowego, jak dotąd rozliczane będą z jednym terminem płatności pełnej kwoty wynikającej z faktury, nie krótszym niż 14 dni od daty wystawienia faktury lub jej dostarczenia w inny sposób. Bez zmian pozostaje również sposób rozliczania pozostałych odbiorców usług.

 

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych

Bodzentyn Sp. z o.o.

ul. Kielecka 83, 26-010 Bodzentyn

tel. 41 311 54 01, email: sekretariat@puk.bodzentyn.pl